Türkiye Faaliyet Kuralları

Tebrikler!

Üstün yenilik ve tasarımlara sahip MilyonAda Sosyal Ticaret, Projenin bir parçası olma fırsatına sahipsiniz. Artık bağımsız bir MilyonAda Sosyal Ticaret platformunda, Temsilcisi olarak, dünyayı daha güzel daha mutlu bir hale getirmek için uğraşan, bir amaca bağlı, aynı fikirdeki insanlardan oluşan bir topluluğun parçasısınız. Bilişim sektöründe küresel liderler olarak, etik ve dürüst çalışmakla yükümlüyüz. Bu nedenle, yolculuğunuz hakkında size yardımcı olması için lütfen Faaliyet Kurallarını gözden geçiriniz. İşinize başlamadan önce, lütfen her kuralı okuyup anlamak için zaman ayırın. Bir işi yürütmenin bazı yönlerinin karmaşık olabileceğini bildiğimiz için, MilyonAda ekibimiz size yardım etmek için bekliyor olacak. Sorularınız için [email protected] e-mail adresinden bize yazmanız yeterli olacaktır. İşiniz için amacınız ne olursa olsun, umarız temsilciliğimizi faydalı bulursunuz. İnsanların hayatını geliştirip güzelleştirmek için hevesinize ve bağlılığınıza teşekkür ederiz. Başarınız için en iyi dileklerimizle, MilyonAda Ekibiniz.

Başarınız için en iyi dileklerimizle.

MilyonAda Ekibiniz

Bölüm; Başlarken

MilyonAda Uygulaması (“Uygulama ve web”) Ma Group Bilişim İletişim Hizmetleri Teknoloji Ticaret Anonim Şirketi. (İşbu belgenin devamında “MilyonAda”, “biz” veya “bizim” olarak ifade edilecektir) tarafından sunulmaktadır. İşbu Aydınlatma Metni’nde tanımlanmış terimlerin yorumlanması için MilyonAda’ya ait MilyonAda Bağımsız Temsilcilik Koşulları (“Faliyet Kuralları”) kapsamındaki tanımlar dikkate alınacaktır. MilyonAda Tarafından istenip, İşlenebilecek Kişisel Verileriniz İşbu Aydınlatma Metni’nde sayılan maddeler MilyonAda’nın tabi olduğu kanunlarda açıkça, mevzuata uygun olarak işlenmiştir.


MilyonAda Bağımsız Temsilci olmak için başvuruda bulunan bir kişi (“Başvuru Sahibi”):

1. MilyonAda Bağımsız Temsilci’nin (“Sponsor”) sponsorluğunda olmalıdır;

2. MilyonAda Temsilcilik Sözleşmesi’ni (“Başvuru”) okuduktan sonra okudum olarak işaretlemeli ve ibraz etmelidir; ve

3. Başvurusu MilyonAda tarafından kabul edilmelidir. Web sitesinde belirtilen ve Bağımsız Temsilci adayı kişilerin tüm evrak ve bilgilerı eksiksiz doldurulmalı, MilyonAda tarafından istenilen evraklar ise MilyonAda tarafına iletilmelidir.

Temsilcilik Başvurusunda Bulunmak, İş Aktivitileri, Eylem Türleri, Liderlik, Kişisel ve Şirket Bazlı Davranışlar, Plan Proje ve Hukuki Süreçler Bölümü

1. MilyonAda kendisine Bağımsız Temsilci olmak için Bağımsız Temsilci adayı olarak başvuruda bulunan her bireye, Uygun gördüğü diğer bir işlemde bulunmak. Gerekirse Bağımsız Temsilcilerden ikişer, küçük yada daha fazla sayılarda grup oluşturmak hakkına sahiptir. Bağımsız Temsilci mevcudiyetinde ve benzeri ihlallerin mevcudiyetinde, ilgili Bağımsız Temsilci’yi bir MilyonAda Bağımsız Temsilci olmaya devam etmesine izin verilebilir fakat bu Bağımsız Temsilci, MilyonAda’nın belirlediği uygun ilkelerine göre hareket etmelidir.

2. Borç Teşvik Edilmemektedir Bir MilyonAda işinin sunduğu faydalardan biri de bu işin masrafsız olmasıdır. Temsilciler halihazırda var olan kendi işlerini devam ettirmeye teşvik edilmektedirler. MilyonAda, sunulan MilyonAda fırsatından yararlanmak üzere borç altına girilmesini veya kredi alınmasını güçlü bir şekilde önermemektedir. Özellikle MilyonAda ile ilgili olmayan amaçlarla kredi olarak alınan veya hibe edilen meblağlar (eğitim amaçlı krediler veya hibeler dahil) bir MilyonAda işinin yürütülmesi için kullanılamazlar.

3. Bir kişinin birden fazla Bağımsız Temsilci Başvurusunda bulunması durumunda, MilyonAda’a ulaşan ve kabul edilen ilk Başvuru, gerekli görülüp kabul edilir ise, geçerli Bağımsız Temsilcilik olarak kabul edilecektir.

4. Yıllık Bağımsız Temsilci Yenilemesi, MilyonAda’nın, orijinal Başvuru’nun yıldönümüne kadar bir Bağımsız Temsilci Yenileme Talep Formu sunmaması (literatür hariç) yahut yeni bir üst konuma yazılı ve sözleşmeli olarak transfer etmemesi durumunda Bağımsız Temsilcilik sonlandırılır.

5. Bağımsız Temsilci Yenilemesinin Kabul / Reddedilmesi Bağımsız Temsilci’nin Kurallar’ı ihlal etmesi durumunda, MilyonAda Bağımsız Temsilci yenilemeyi reddedebilecektir ve bu durumda Bağımsız Temsilcilik sonlanacaktır.

6. MilyonAda ile Yapılacak İletişimler Bağımsız Temsilci, MilyonAda’ya daimi bir ev veya iş adresi bildirmeli ve MilyonAda kayıtlarında yer alan kendisine ait bütün irtibat bilgilerin güncel olmasını sağlamalıdırlar. MilyonAda’ya sunulan bütün dokümanlar ve beyanlar tam ve doğru olmalı ve zamanında sunulmalıdır. MilyonAda herhangi bir başvuruyu tamamen kendi takdirine bağlı olarak kabul veya reddetme hakkını saklı tutar.

7. MilyonAda’nın amacı, MilyonAda sağlam ve bağımsız bir Ticari ve kişisel Rehber, mobil ve web işinin ilk etap olarak TÜRKİYE genelinde kurulması tanıtılması süreçleri ile ilgilenen tarafların müşteri veya uygulamayı kullanan ve kullanıcı olarak geçen kişi ve kişilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak ve aşmaktır. Benzer şekilde bu Bölümün amacı, temel olarak, daha yeni Bağımsız Temsilci’nin başarıya ulaşmalarını sağlamak bu başarıdan kaynaklanan başarıyı da MilyonAda markası altında ortak paydalar açısından MilyonAda’nın sahip olduğu kararlılığı anlamalarını sağlamaya ve bu Bağımsız Temsilci’nin MilyonAda ile olan ilişkisinin değerli olduğu yönündeki görüşe yönelik güvence sağlamaktır.

8. Belirli Mesleklere Sahip Bağımsız Temsilci Spesifik mesleklere (örneğin Hükümet Çalışanları, Hakimler, Avukatlar, Eczacılar, Doktorlar, Askerler gibi) sahip kişilerin, bir MilyonAda Bağımsız Temsilci olmalarının, kendi mesleklerinin tabi olduğu koşullar ile çelişmeyeceğine ilişkin olarak kendi kurumlarından yazılı görüş almaları ve bize iletmeleri gerekir.

9. Bağımsız Temsilci Yaş Sınırı, Bağımsız Temsilci başvurusunda bulunacak bir kişinin en az 21 yaşında askerliğini bitirmiş olmalıdır.

10. İki Bağımsız Temsilci’nin birbirleriyle evlenmesi durumunda bir Bağımsız Temsilci’nin Bağımsız Temsilciliğinden vazgeçmesi gerekmektedir. MilyonAda’ın veya temsil ettiği imajın, itibarını azaltacak veya zayıflatacak veya bunlara zarar verecek faaliyetlerde bulunması durumunda, MilyonAda Bağımsız Temsilciliğini sonlandırma hakkını saklı tutmaktadır.

11. Bağımsız Temsilci Temliki, Satışı veya Devri MilyonAda’nın bir Bağımsız Temsilcilikten doğan hakların veya menfaatlerin satılmasına veya devir veya temlik edilmesine izin verilmemektedir. Bir Bağımsız Temsilci Kurallar’ı veya kanunları devre dışı bırakmak amacıyla Distribütörlüğünü devredemez.

12. Bağımsız Temsilci Gerçek Kişiler Olmalıdırlar MilyonAda yalnızca gerçek kişilerin adına yapılan Bağımsız Temsilci Başvurularını kabul etmektedir. Bağımsız Temsilcinin elde edebileceği kazançlar, (ki bunlar MilyonAda tarafından yapılan bağış niteliği taşıyan prim ve ikramiyelerdir) ferdi Bağımsız Temsilci’nin adı, iletişim bilgileri ve banka hesapları kullanılarak her ayı takip eden belirli günler içinde şahsına bildirilecektir.

13. İstifa Bir Bağımsız Temsilci, Üye Hizmetleri’ne imzalı bir istifa mektubu sunmak suretiyle bir Bağımsız Temsilcilikten çekilebilecektir. Elektronik talepler, kayıtlı e-posta adreslerinden geldiği takdirde kabul edileceklerdir.

14. Genel Uyumluluk Bağımsız Temsilci MilyonAda’nın işini yürüttüğü ülkede, yasalara ve Kurallara uymaları gerekir, buna MilyonAda işinin yürütülmesine herhangi bir şekilde bağlı tüm yasalar ve Kurallar da dahildir. Ek olarak, Bağımsız Temsilci, diğer Bağımsız Temsilcileri sözleşmelerin şartlarını, MilyonAda tarafından yayınlanan kuralları veya kanunları ihlal etmeye teşvik edemez.

15. Bağımsız Temsilci Serbest Çalışanlardır Bir Bağımsız Temsilci olarak, iş planınıza, işinize ne kadar zaman ayırmak istemenize, giderlerinize ve çalışma yöntemlerinize karar veren serbest meslek erbabı, bağımsız bir girişimcisiniz. Bağımsız bir girişimci olarak, MilyonAda'nın veya herhangi bir Bağımsız Temsilcisi, çalışanı, acentesi, imtiyaz sahibi, vekili veya varisi değilsiniz. Bağımsız bir girişimci olarak, MilyonAda çalışanının sahip olabileceği herhangi bir hak veya menfaatiniz olmayacak, ne de aksine herhangi bir talepte bulunmayacaksınız.

16. MilyonAda’nın İtibarının ve İmajının Korunması Hiçbir Bağımsız Temsilci, sahtekârlık, suç veya ahlaksızlık içeren (MilyonAda işiyle ilgili olsun yada olmasın) veya MilyonAda’nın tamamen kendi münhasır takdirine istinaden karar verdiği MilyonAda’nın itibarını, imajını, fikri mülkiyetini, prestijini veya genel Bağımsız Temsilci ya da söz konusu olan Bağımsız Temsilciyi etkileyecek, zarar verecek herhangi bir davranışta bulunamaz.

17. Medya’ya Röportaj veya Beyan Verilmesi Muhabirler zaman zaman MilyonAda uygulama yada işin işleyişi ile alakalı veya işi ile ilgili olarak Bağımsız Temsilci ile röportaj yapmak isteyebilirler. Uygulamaya ve işe ilgi gösterilmesinin takdir edilmesine karşın, yalnızca Şirket’in veya temsilcisinin, MilyonAda ile ilgili olarak basın veya medya ile konuşma veya bunlara yazılı olarak hitap etme izni bulunmaktadır.

18. Bağımsız Temsilci Yardımcı Olmak Üzere Başkalarını Görevlendirmek MilyonAda’nın iş modeli, Bağımsız Temsilci müşterilerle birebir ilişki kurmasına dayalıdır ve bu tür uygulamaları ödüllendirmektedir. Her ne kadar Bağımsız Temsilci MilyonAda işine yardımcı ve destek olmak üzere başka kişileri görevlendirebilecek olsalar da bu kişiler asıl tercih ettiğimiz kişiler değildir ve bizim MilyonAda’nın bir bağlantıları yoktur.

19. Bağımsız Temsilci’ye Yardım Eden Diğer Kişilerin Hareket Şekline İlişkin Sorumluluk Bir Bağımsız Temsilci, Bağımsız Temsilciliğin yürütülmesine yardım eden tarafların hareket tarzından sorumludur.

20. MilyonAda eşit fırsat sunan bir iştir ve cinsiyet, ırk, din, vatandaşlık, soy, renk, yaş, medeni durum, tıbbi durum / maluliyet, cinsel yönelim, cinsel kimlik, cinsel ifade şekli, emeklilik statüsü veya politik bağlılık temelinde ayrımcılıkta bulunamamaktadır. Aynı şekilde, Bağımsız Temsilci; MilyonAda ile herhangi bir ilişkiyi ima eden dini, siyasi, ticari ya da sosyal organizasyonun ya da bireyin tanıtımını yapan literatür ve materyal kullanamazlar.

21. Tanıtım & Pazarlama Planı’nın Manipulasyonu Tanıtım & Pazarlama Planı, MilyonAda sisteminin temel unsurudur ve hem Bağımsız Temsilcilerin hem de müşterilerin menfaatlerine hizmet eder. Tanıtım & Pazarlama Planının bütünlüğünün, ruhunun ve amacının korunması, Şirket ve Bağımsız Temsilcileri açısından hayati önem taşır. MilyonAda markasının değerini tüm Bağımsız Temsilciler menfaatine olacak şekilde korunması, yalnızca en üst düzey etik, standartların desteklenmesi suretiyle mümkün olacaktır.

22. Bağımsız Temsilci Başvurusunda kişiler yanlış veya yanıltıcı bilgiler veremez. Gerçekte olmayan veya esasen ve bağımsız olarak MilyonAda Bağımsız Temsilci faaliyetlerinde bulunmayan bir kişi için Bağımsız Temsilci Başvurusu dolduramaz.

23. Henüz Açık Olmayan Ülkeler veya Bölgelerdeki Aktiviteler Bir Bağımsız Temsilcileri, MilyonAda tarafından iş yapmak için henüz resmi olarak açılmamış olan bir ülkede MilyonAda ile ilgili iş faaliyetlerinde bulunmayacaktır.

24. Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) Listesi Distribütörler, ABD Hazine Müsteşarlığına Bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisinde tutulan Özel Olarak Belirlenmiş Milletler listesine (“OFAC Listesi”) dahil olan veya listede yer alan bir şahsın mülkiyetinde ya da kontrolünde bulunan hiçbir kişi, kurum ya da kuruluşla iş faaliyetlerinde bulunamazlar. OFAC Listesine https://www.treasury.gov/resource- center/sanctions/SDN-List adresinden ulaşılabilir.

25. TÜKETİCİLERE MilyonAda, bağımsız girişimcilerinin (Bağımsız Temsilci), MilyonAda Ticari ve Kişisel Rehber uygulamasını doğrudan müşteriye tanıttığı, onlara ürün rehberliği ve destek sağladığı doğrudan tanıtıma yönelik pazarlama şeklidir.

26. Marka Elçileri Olarak Bağımsız Temsilciler, Bir Bağımsız Temsilci her zaman nazik ve düşünceli olacak ve yüksek tanıtım baskılarında bulunmayacaktır.

27. Müşteri Hizmetleri Çok katmanlı Tanıtım pazarlama fırsatına dayalı bir doğrudan pazarlama modeli kullanan bir MilyonAda Ticari ve Kişisel Rehber uygulama şirketi olarak en önemli rekabet avantajımız, MilyonAda Bağımsız Temsilcileridir. Bağımsız Temsilci çevresindeki ve organizasyonlarında yer alan kurulu kişisel ilişkileri, Şirketin müşterilere vaat ettiği değerin gerçekleştirilmesi açısından önemlidir ve Şirketin uygulama üzerinden itibarının ve marka değerinin önemli bir parçasıdır – Bağımsız Temsilci Farkı budur.

28. Bir şehir için yada o şehrin ilçe veya bağlı olduğu bölgeleri için uygulamayı kullananların ödediği reklam ve paket satın alımlarından MilyonAda’nın şirket hesaplarına gelecek olan tutarın en fazla %15 MilyonAda’ın Bağımsız Temsilciye ödediği Primleri’ne, İş Hacmi Primleri’ne ve diğer ikramiye ve bir Bağımsız Temsilci’nin her Tanıtım Ayı içindeki, ayın tamamına bakarak, hesap kesiminden sonra belirlediği günlerde hesap kesecek uygulama içi hareketliliğe bakarak değerlendirmeye tabi tutacaktır.

29. için, Bağımsız Temsilci aşağıdaki minimum hizmetleri sunmalıdır: Müşterilere uygulamayı anlatmak ve tanıtmak ve sorularına cevap vermekten, tavsiyelerde bulunmaktan uygulamayı kapsayan konularda açıklama yapmaktan memnuniyet duyacağını belirtmek ve yapmak.

30. Bağımsız Temsilci çevre ve yakınlarında bulunan eş dostlarına uygulamayı indirmelerine teşvikte bulunmak. Uygulama kullanıcısının ürün kullanımıyla ilgili kişisel hedeflerini anlamak ve kişisel hedeflerine ulaşmak için uygulamayı nasıl kullanması gerektiğini karşısındaki kişiye açıklamak. Kullanıcının iletişim tercihlerini anlayarak uygun şekilde iletişim kurmak. Her türlü soruya makul bir süre içerisinde kişisel ve doğrudan güzel bir yanıt vermek.

31. Bağımsız temsilciler yanıltıcı Olmayacaklardır doğru ve uygulama için anlattıkları bütün iddialar ve kişisel anlatımlar doğru olmalıdır. İddialar:

• Hakiki olmalı ve gerçekliğe dayanmalı ve konu uygulamaya ait olmalıdır.

• Bağımsız Temsilci: yalnızca uygulamanın etiket ve içeriğini veya MilyonAda’nın izin verdiği iddialarda bulunmalıdırlar.

32. MilyonAda fırsatının tanıtımı yapılırken, Bağımsız Temsilci kendi faaliyetlerini yanlış beyan edemez. Kişisel etkileşimin doğrudan tanıtım açısından olay ve konular temel nitelikte ve doğru bir şekilde vurgulamalıdırlar.

33. MilyonAda ile MilyonAda Bağımsız Temsilcileri Arasındaki İlişkiye İlişkin İddialar MilyonAda fırsatı, Bağımsız Temsilci’lere gelir kazanma potansiyeli sunmaktadır fakat hiç bir koşul altında bu bir ‘iş’ değildir. MilyonAda Bağımsız Temsilci serbest meslek erbabı olan bağımsız akit taraflarıdırlar. Bağımsız Temsilci, bundan ötürü, MilyonAda tarafından istihdam edildiklerini, MilyonAda adına konuştuklarını veya MilyonAda’ya herhangi bir türden danışmanlık hizmetleri sunduklarını iddia, beyan veya ima edemezler. Diğer Bağımsız Temsilcilere de kendi bağımsız MilyonAda işlerinin bir istihdam işi olduğunu ileri süremezler. Örneğin, Bağımsız Temsilci fırsatın tanıtımını yaparlarken, “iş,” “maaş,” “pozisyon,” “istihdam,” terimlerini (veya benzeri terimleri) kullanamazlar. – Maddelerdeki içerik ve yazılar, teklif edilen şeyin bir bağımsız gelir fırsatı olduğunu açıkça görünür bir şekilde ortaya koymaktadır.

34. Bağımsız Temsilciler kendilerini daima açıkça Bağımsız MilyonAda Temsilcisi olarak tanımlamalıdırlar.

35. Kullanımın MilyonAda İşi İle Sınırlı Tutulması Bağımsız Temsilci, MilyonAda Fikri Mülkiyetleri’ni yalnızca kendi MilyonAda işlerini yürütmek için kullanabilirler.

36. KİŞİSEL İLİŞKİLERİ KORUMA Doğrudan tanıtım, kişisel ilişkiler ve uygulama bilgilerine sahip olunması ve bu her iki unsurun mevcut ve potansiyel müşterilere kattığı değer ile ilgilidir. Bu Kurallar, bir Bağımsız Temsilci’nin mevcut ve potansiyel müşterilerle güçlü bir bağlantı oluşturma ve bu bağlantıyı devam ettirme kabiliyetini desteklemek suretiyle doğrudan uygulamaya müşteri kazanımı kanalını korumaktadır. Bağımsız Temsilci’nin başarıya ulaşmalarına yardım eden, diğerlerini de aynısını yapmaya esinleyen ve en yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlayan şey, müşterilerle ve kişisel olarak kurulan bu ilişkilerdir.

37. Kişisel Hareket Tarzına İlişkin Standart Bağımsız Temsilci, MilyonAda’nın münhasır ve mutlak takdirine göre hakaret, iftira edici, kötüleyici, tehditkar, saldırgan, tacizkar, küfürlü, müstehcen veya pornografik mahiyetteki materyalleri – MilyonAda ile ister bağlantılı olsun ister olmasın – Internet üzerinden veya Internet aracılığıyla yayımlayamazlar, ilan edemezler veya dağıtamazlar.

38. SOSYAL MEDYA Bu Kurallar, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal ağ sitelerini ve ayrıca bloglar gibi çevrimiçi toplulukları kullanan Bağımsız Temsilci için geçerlidir. Bu Kurallar yürürlükteki kanunlara ilavedir.

39. İlanlara İlişkin Sorumluluk Bağımsız Temsilci, çevrimiçi ilan ettikleri MilyonAda ile ilgili bütün içeriklerden sorumludurlar. Kendi MilyonAda işlerini yürütmek için sosyal medya mecralarını kullanan Bağımsız Temsilci, hem isim olarak hem de bir MilyonAda Bağımsız Temsilcisi olarak kendilerini açık ve görünür bir şekilde tanımlamalıdırlar.

40. İlanlar ve İddialar Bağımsız Temsilci’in bütün sosyal medya paylaşımları doğru ve gerçek olmalıdır. Bütün iddialar, beyanlar, kişisel hikayeler ve uygulama anlatımları, İddialar hakkındaki Kurallar da dahil olmak üzere Kurallar’a uygun nitelikte olmalıdırlar.

41. MilyonAda’ın Fikri Mülkiyetlerinin Kullanımı Sosyal medya profil isimleri ve paylaşımları, Bağımsız Temsilci, “MilyonAda” ticari ismini yalnızca kendilerini MilyonAda Bağımsız Temsilci olarak tanımlayan bir tarzda kullanabiliyor olmalıdır.

42. Fotoğraflar, Görüntülü / Sesli Kayıtlar Bağımsız Temsilciler, içeriğin Kurallar’a uygun olması kaydıyla, sesli / görüntülü materyalleri YouTube’da ve benzeri sosyal medya sitelerinde yayımlayabilirler. MilyonAda, kayıtların veya imajların (bunların kullanılma şekilleri dahil) Kurallar’ı ihlal edip etmediğini veya MilyonAda’ın imajına zarar verip vermediğini tespit etme hakkını saklı tutmaktadır. MilyonAda bunun gibi her imajın veya kaydın kaldırılmasını talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Bağımsız Temsilci, sosyal medya sitelerinde diğer kişilere ait imajları veya kayıtları kullanırlarken, bütün mahremiyet kanunlarına, Fikri Mülkiyet kanunlarına ve sosyal medya platformlarının politikalarına, kullanım şartlarına, hüküm ve koşullarına, klavuz ve diğer şartlarına ve MilyonAda Kuralları’na göre hareket etmelidirler.

43. Kullanım Koşulları Bağımsız Temsilci, kendilerinin MilyonAda İşlerinde kullanılan sosyal medya platformlarının kullanım koşullarına, koşul ve şartlarına, servis/hizmet koşullarına, geçerli genel kullanım ilkelerine veya benzer şartlara ve koşullara uymak zorundadır.

44. Profesyonellik Bağımsız Temsilciler; kendileri, diğer Bağımsız MilyonAda Bağımsız Temsilci veya MilyonAda hakkında olumsuz görüşlerde bulunanlara cevap vermemelidirler. Olumsuz görüşler aşağıdaki adrese bildirilebilir: [email protected]

45. Uygunsuz İletişim Uygulamaları(SPAM) Kendi MilyonAda işlerini yürütmek maksadıyla, sosyal medyayı veya diğer dijital platformları kullanan Bağımsız Temsilci, her bir sosyal medya platformunun iletişim kurallarına ve politikalarına uymak zorundadır. İstenmeden verilen ticari iletişimler genellikle yasaklanmıştır. Bağımsız Temsilci, kişiler ile irtibat kurmak için izin aldıklarından emin olmalı ve irtibatın kesilmesi için alabilecekleri her türlü isteğe saygı göstermelidir.

46. Soruşturma MilyonAda’nın şayet kendi münhasır takdirine istinaden iddiayı destekleyen yeterli bilgilerin bulunduğunu tespit etmesi durumunda, bir MilyonAda temsilcisi, şikayetin konusu olan Bağımsız Temsilci’nin cevap sunmasını sağlamak üzere Bağımsız Temsilci ile temas kuracaktır. Belirli durumlarda, soruşturmanın devam ettiği süre zarfında Bağımsız Temsilci sınırlamalar getirilmesi gerekli olabilecektir. Bu sınırlamalar arasında, MilyonAda etkinliklerine katılımın yasaklanması ve aşağıda belirtilen unsurların askıya alınması veya sunulmalarının reddedilmesi bulunabilecektir:

47. Yaptırımlar Kurallar’a yönelik ihlaller, MilyonAda açısından kanuni veya mevzuatsal sorunlar ile sonuçlanabilir ve Bağımsız Temsilciliğini tehlikeye atabilir. Bu nedenden ötürü, verilecek cezalar esaslı nitelikte olabilecektir. MilyonAda, aşağıda belirtilenler de dahil olmak üzere, ihlalin mahiyetine ve ortaya çıkmış veya çıkabilecek neticelerine bağlı olarak verilecek cezayı belirlemek açısından tam ve mutlak bir takdir hakkına sahip olacaktır:

• Bütün Bağımsız Temsilci haklarının ve imtiyazlarının askıya alınması

• Parasal müeyyidelerin uygulanması

• MilyonAda’ın maruz kaldığı kanuni cezaları tazmin etme yükümlülüğü

48. Tekrar Değerlendirme Talepleri (Bağımsız Temsilci Sonlandırması dışındakiler) Bağımsız Temsilci, karar tarihinden itibaren 15 gün içerisinde MilyonAda’nın yeniden değerlendirmesi için bir talepte bulunabilirler. Bir yeniden değerlendirme talebi yapılırken, Bağımsız Temsilci göz önünde bulundurulması gerektiğine inandığı ilave bilgileri sunabilir ve araştırma esnasında bu bilginin niçin verildiğini de belirtmelidir. Bir yeniden değerlendirme talebi 15 gün içerisinde verilmezse, talep reddedilecektir; buna rağmen MilyonAda yalnızca kendi takdir yetkisi içerisinde, sunulan bir kanıtı 15 günlük sürenin ötesinde göz önünde bulundurma hakkınız saklı tutmaktadır.

49. Bir Bağımsız Temsilciliğin Sonlandırılması Bir Bağımsız Temsilci’nin Kuralları ihlal ettiğinde, MilyonAda yalnızca kendi takdir yetkisi içerisinde bir Temsilciliği feshedebilir. Fesih işlemi, MilyonAda Bağımsız Temsilcisine E-Mail olarak, yazılı tebligatta bulunduğu tarihte yürürlüğe girer. Fesih üzerine, Bağımsız Temsilci bu Fesih işleminin sonucu olarak MilyonAda aleyhine hiçbir hak talebi olmayacaktır. Feshedilen bir Bağımsız Temsilci, fesih tarihinden itibaren artık - İşini bir Bağımsız Temsilci olarak yürütemez; - Kendisini MilyonAda Bağımsız Temsilcisi olarak tanıtamaz.

50. Feragat ve Gecikme MilyonAda, Kurallar’a yönelik ihlalleri veya bir Bağımsız Temsilci ile imzalanmış olan yada web üzerinden tik konulmuş ve sözleşme metin kutusu okundu olarak işaretlenmiş, herhangi bir anlaşmaya yönelik diğer ihlalleri kendi münhasır takdirine istinaden belirleyeceği şekillerde ele alabilecektir. MilyonAda’ın bir Bağımsız Temsilci ile onaylanmış olan bir anlaşmadan doğan bir hakkını, yetkisini veya opsiyonunu kullanmaması, kullanmayı reddetmesi veya ihmal etmesi durumu, MilyonAda’nın ilgili hükümlerden yaptığı bir feragati veya ilgili anlaşmadan doğan haklarından yaptığı bir feragati teşkil etmeyecektir.

51. Hukuk Seçimi ve Yargı Yetkisi MilyonAda ile Bağımsız Temsilci arasındaki ilişkiden doğan bir ihtilaf, kanun ihtilaflarına ilişkin ilkelerine bakılmaksızın Türkiye kanunlarına tabi olacaktır. Bu türden ihtilaflar, Türkiye, Sakarya ili yetkili mahkemeleri tarafından münhasıran çözüme kavuşturulacaktır.

NOT: MilyonAda Faaliyet Kuralları'nı değiştirme ve diğer kuralları, ilkeleri ve rehberi (genel olarak ''Kurallar''ı) zaman zaman yayınlama konusunda yegane ve mutlak takdir yetkisine sahiptir. Bununla birlikte, değişiklikler ve yeni Kurallar ileriye dönük olacak şekilde belirtilmiştir. MilyonAda, kuralların ihlali konusunda herhangi bir düzenleyici eylem veya yaptırım uygulayabilir ve herhangi bir kural ihlalinde kısmen veya tamamen feragat etme hakkını saklı tutar.