1. Üyelik Durdurma

1. Üyelik durdurma nedir?

Üyelik durdurma, MilyonAda’nın Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları Sözleşmesi gereği, tüm kullanıcıların güvenliğini göz önünde bulundurarak MilyonAda üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.

2. Hangi durumlarda üyelik durdurulur?

1. Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması,
2. Üyelik Sözleşmesi içeriğinde belirtilen MilyonAda Hizmetleri'ni kullanan, üyelerin birden fazla üyelik açılması ve bunun tespiti,
3. Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma,
4. Üyelik profilinde yer alan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi,
5. Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi,
6. Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb. resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması.

3. Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenirim?

Üyeliği durdurulan üyeler MilyonAda giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısı ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar.

Aynı zamanda bu kullanıcıların kayıtlı e-posta adreslerine de üyelik durdurma ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderilir.

4. Durdurulan üyeliğin devam etmesi için ne yapılmalı?

MilyonAda üyelikleri kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) kullanıcıların üyelikleri hiçbir koşulda yeniden aktifleştirilmez.

MilyonAda üyeliği başka bir üyeye olumsuz davranışları nedeniyle ilk kez durdurulan kullanıcıların üyeliği yine MilyonAda’nın isteğine göre değişebilir yada en az 48 saat sonra yeniden aktifleştirebilir. Kullanıcının üyelik durdurmaya neden olan davranışlarını tekrar etmesi durumunda üyelik yeniden aktifleştirilmemek üzere iptal edilir.

Üyeliği durdurulan ve kendisinden belge istenen kullanıcılardan istenen belgeler [email protected] e-posta adresine gönderilmelidir. Belgelerin MilyonAda’ya ulaşmasından sonra gerekli incelemeler yapılarak uygun bulunması halinde üyelik yeniden aktifleştirilir ve kullanıcıya üyeliğin aktif edildiği bilgisi verilir.

Üyelik resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuşsa, resmi yazıyı gönderen kurumdan üyeliğin “yasal olarak uygun” olduğuna dair bir yazı alınarak MilyonAda’ ya iletilmesi durumunda üyelik yeniden aktifleştirilebilir.

6. Üyeliğim durduruldu ilan/reklam/paket/ için ödediğim ücretleri geri alabilir miyim?

Üyeliği tekrar aktifleştirilmeyecek biçimde durdurulan üyelerin ürün ve servisler için ödemiş oldukları tüm ücretler, söz konusu ürün ve servislerin kullanılmayan kısmı için geri ödenir.